Tipy na výlet

Adršpach skalní město, pískovna

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy.

Broumovský klášter

V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.

Polsko - Stolové hory Hejšovina

Stolové hory tvoří panoramaticky a krajinářsky nejatraktivnější pohoří Sudet.

Broumovské stěny - Hvězda

Hvězda, nacházejíci se ve výšce 674 m. n. m., je důležité výletní a poutní místo s nádherným výhledem do kraje. Na chatu Hvězda se můžete dostat autem, autobusem, na kole či pěšky nebo dokonce na běžkách.

Unikátní broumovské kostely

Kostely, tzv. „broumovské skupiny kostelů“ byly na území klášterního panství postaveny podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce ze začátku 18. století. Bezesporu lze říci, že jsou právem považovány za barokní perly regionu a každý kostel je architektonickým skvostem.

Zámek Nové Město nad Metují

Poklad mezi renesančními městy je vyhledáván všemi, kteří mají rádi kulturní památky, krásnou přírodu, malebné okolí, turistiku a ocení historické centrum a pěkný zámek Nové Město nad Metují se zámeckou zahradou.

Ratibořice - Česká Skalice

Projděte se malebným krajem Babiččina údolí. Navštivte zámek Ratibořice, prohlédněte si krásnou zahradu a exotický skleník a možná potkáte i spanilou Hortensii z Babičky.

Vojenské muzeum Dobrošov

Dělostřelecká tvrz Dobrošov (Náchod) je tvrz, která byla budována v rámci československého opevnění budovaného v třicátých letech.

Polsko - Kudowa Zdrój

Malebné lázeňské městečko je jedno z nejstarších lázeňských měst v Polsku. Užijete si procházek městem s typickou lázeňskou architekturou, kolonádou a parkem. Doporučujeme navštívit Aquapark v Kudowě.

Jiráskův Hronov

Jiráskův Hronov je nejstarší divadelní přehlídkou v Evropě a pravděpodobně i na světě. Byl založen roku 1931 v Hronově, rodišti spisovatele Aloise Jiráska…

Náchod

Náchod je hraniční město s přímou vazbou na polskou Kudowu Zdrój.
Z gotického hradu, založeného v polovině 13. století, byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek s francouzskou zahradou.

Vodní nádrž Rozkoš

Rozlehlá vodní nádrž s břehy porostlými zelení a kempy v okolí je oblíbeným místem ke koupání a rybaření. Rybařit se na Rozkoši může celoročně. Rozkoš je přezdívaná: Východočeské moře.

Cyklostezka Peklo – Náchod – Hronov – Žďárky

Úsek do obce Žďárky byl vybudován roku 2021 a nabízí skvělý povrch. Je dlouhý cca 3 km a navazuje na 17km trasu z Pekla. Dohromady tedy má 20 km. Do polského Pstrąźna je to ještě dalších 5 km.

Rozhledna Žaltman v Jestřebích horách

Vrch Žaltman je jedním z nejznámějších míst Jestřebích hor. Na podzim 2020 byla na vrcholu (740 m) postavena nová rozhledna. Vidět jsou z ní Krkonoše, Orlické hory, Trutnovsko i Adršpašské skály.

Hvězdárna v Úpici

Pozorování denní a noční oblohy, prohlídka hvězdárny.
Hvězdárna v Úpici je pro veřejnost otevřena téměř nepřetržitě od pondělí odpoledne do neděle poledne.

Zoo Dvůr Králové

Sněžka Krkonoše

Pivovar Broumov

Rezervace pobytu

Farma Mokřiny

Adresa:
Žďárky 69, okres Náchod, 549 37

Martin Šofr
+420 608 541 521

Ilona Šofrová
+420 608 541 522

Napište nám:
info@farma-mokriny.cz